Odwiedź nas
na facebooku

Metalkunszt
Gąski, ul. Długa 44
tel. 505-55-49-45

O NAS

Metalkunszt to połączenie tradycyjnych technik kowalstwa artystycznego z nowoczesnymi metodami obróbki i łączenia metali. Inspiracja pracy z metalem ma swoje źródło w moich tradycjach rodzinnych - mój pradziadek i prapradziadek zajmowali się kowalstwem. Praca wiejskiego kowala na początku XX wieku polegała głównie na podkuwaniu koni, wyrobie i naprawach narzędzi wykorzystywanych w rolnictwie. Po zakończeniu II wojny światowej, wraz z rozwojem produkcji masowej stopniowo malało zapotrzebowanie na usługi kowala wiejskiego, a większość kuźni przestało mieć rację bytu. Podobnie było z kuźnią pradziadka - mieszczącą się w małej miejscowości w okolicach Wyszogrodu. Ręczne narzędzia kowalskie leżały nieużytkowane przez ponad 40 lat i cudem uniknęły sprzedania na złom. W 2004 roku narzędzia, wraz z zabytkowym carskim 150 kilowym kowadłem na czele, trafiły do mnie - tak rozpoczęła się moja przygoda z kowalstwem, traktowanym początkowo jako hobby. W 2012 roku przedsiębiorstwo zakwalifikowało się do udziału w projekcie "Akademia Przedsiębiorczości" współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Wyrób naszych produktów odbywa się metodami tradycyjnymi z wykorzystaniem paleniska koksowego, kowadła, młotków i innych narzędzi ręcznych. Efekty naszej pracy pracy można obejrzeć w zakładce galeria.

Jednocześnie prowadzimy działania na rzecz promocji przedsiębiorczości i samozatrudnienia oraz promocji tradycyjnego rzemiosła kowalskiego we współpracy z instytucjami lokalnymi tj.


  • Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie Filia w Ciechanowie
  • Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych
  • Urząd Gminy w Ciechanowie
  • PWSZ Ciechanów
  • PCK Oddział Rejonowy w Ciechanowie

Stoisko wystawowe firmy Metalkunszt podczas Targów Ślubnych na Torwarze 13-14 grudnia 2014

Pokaz kucia artystycznego dla młodzieży gimnazjalnej z Zielunia

Stoisko promocyjne Metalkunszt na giełdzie w Ciechanowie

Prezentacja firmy podczas Akademickich Targów Pracy na Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Ciechanowie 05.12.2013r.

Prezentacja firmy podczas Konferencji Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie

Stoisko promocyjne Metalkunszt podczas Zawodów Strzeleckich organizowanych przez Polski Czerwony Krzyż

Kute podstawy pod stoły wykonywane dla firmy Norco Polska, z przeznaczeniem na rynek rosyjski

Wspieramy lokalne inicjatywy - tu Metalkunszt jako sponsor Rekonstrukcji Historycznej Bitwy pod Sarnową Górą z 1920 roku

CERTYFIKATY

Inne serwisy o naszej firmie

http://www.ciechtivi.pl/akademickie-targi-pracy/

http://www.pwszciechanow.edu.pl/index.php/8-aktualnosci/282-akademickie-targi-pracy